конкурс ім. Леся Мартовича
Поетичний щоденник

Отримала перемогу в Літературному конкурсі ім. Леся Мартовича

07 жовтня 2022-го року відбувся, нарешті, довгоочікуваний VI Всеукраїнський літературний конкурс ім. Леся Мартовича – відоме літературне дійство на дослідження і вшанування творчого надбання письменника з непростою долею, але з таким життєствердним творчим кредо: «Жити не для слави, а для людей». Лесь Мартович – один з трьох письменників, яких називали «Покутською трійцею».

Про заснування літературного конкурсу

Ніхто не напише про Леся Мартовича змістовніше, ніж засновниця і берегиня конкурсу на його честь Галина Фесюк.

Літературний конкурс ім. Леся Мартовича був започаткований у 2013-му році. «Байдужість, лінь, корупція, заздрість, ненависть та інші суспільні вади, які Лесь Мартович змальовував у своїх гострих новелах ще на початку ХХ століття, й досі нікуди не поділися, – пише Галина Фесюк. – Як їх викорінювати? От я і подумала: якщо кожного року по півтисячі учасників та організаторів конкурсу прочитають ці 27 новел Леся Мартовича, а потім розкажуть бодай одну іншим, світ-таки зміниться».

Галина Фесюк
Галина Фесюк, засновниця конкурсу

Війна не може відмінити творчість

Львівський палац мистецтв готувався до прийому учасників конкурсу. Дводенне свято з оголошенням лауреатів конкурсу, урочистою церемонією нагородження, концертною програмою, літературними читаннями, зустрічами з читачами, письменницькими брифінгами у закладах освіти і культури, екскурсією по Львову та відвідуванням могили Л. Мартовича у м. Жовква мало відбутися наприкінці лютого 2022. А тут – повномасштабне вторгнення.

Звісно, всі заходи були скасовані. Планували відновити їх після війни. Але, гадаю, в усіх нас сталося переосмислення цих обнадійливих слів «після війни». Прийшло згори усвідомлення того, що після війни – це не після роботи. Навпаки, мистецтво зараз – потужна зброя, творче волонтерство, історичний літопис. У жовтні було прийняте непросте рішення провести заплановане творче свято. Я до Львова за зрозумілих причин не потрапила і, як могла, слідкувала за подією в мережах.

Леся Мартовича

Переможці конкурсу у 2022 році

«Плідно попрацювали у складі журі, – ділиться враженнями Надія Бойко. – Було надзвичайно цікаво і захопливо! Спочатку – знайомство зі зрілою творчістю конкурсантів, згодом – розвіртуалення зі самими авторами. Свято відбулося, переможці відзначені. Окрилені літературно-мистецькими здобутками, рухаємось вперед, до нових звершень та до найбільшого майбутнього Свята нашого народу – Свята Перемоги над рашизмом! Слава Україні! Слава нашим Захисникам!».

Білий ангеле не плач

Дізнатися про збірку детальніше (а також замовити її) можна за цим посиланням.

У конкурсі взяли участь 446 митців з усіх областей України, а також із США, Канади, Італії, Іспанії, Чехії, Польщі, Німеччини. Лауреатами конкурсу стали 17 митців (по кількості номінацій). Отримала надважливу для себе перемогу у номінації «Краща збірка музичних творів» (представляла на конкурс свою нотну збірку «Білий ангеле, не плач», що вийшла з друку 03 вересня 2021-го року).

Джерела:

Сподобалась публікація? Поділіться нею!

Поет, письменник, композитор, вчитель-методист, громадський діяч, керівник Школи Копірайтингу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 + three =